فروردین ۲۲, ۱۳۹۵

استفاده بهتر از کولر گازی

برای استفاده بهتر از کولر گازی لازم است نکاتی را ذکر کرد تا بتوان این وسیله سرمایشی و رفاهی را به صورت بهینه برای راحتی و آرامش هر چه بیشتر خانواده ها به کار برد.

استفاده بهتر از کولر گازی

کنترل جریان برق برای استفاده بهتر از کولر گازی

با توجه به مصرف انرژی زیاد کولر گازی برای خنک کردن کل منزل، بهتر است واحد خارجی کولر گازی را مستقیم به فیوز برق وصل کرد تا از افزایش جریان برق و گرم شدن بیش از حد سیم جلوگیری به عمل آید.

عدم استفاده از چند کولر گازی به طور همزمان

برای استفاده بهتر از کولر گازی تا جایی که می توانید از تعداد کمتری به طور همزمان استفاده کنید، استفاده همزمان از تعداد زیاد کولر گازی ممکن است موجب قطع فیوز برق شود. برای منازلی که دارای بخش های زیادی هستند می توان در قسمت هایی از منزل از کولر آبی به جای کولر گازی استفاده کنید.

کنترل درجه برای استفاده بهتر از کولر گازی

در بعضی از منازل، هنگام استفاده از کولر گازی آن را به طور مداوم روشن می کنند و درجه آن را بر روی ۱۸ تنظیم می کنند. این میزان درجه عمر مفید دستگاه را کاهش داده و موجب هزینه زیاد برق خواهد شد. بنابراین برای استفاده بهتر از کولر گازی نباید اتاق را تبدیل به یخچال کرد. دمای مطلوب می تواند حدود ۲۵ درجه باشد.

کولر های سرمایشی و گرمایشی

کولر ها دارای دو نوع سرمایشی و دوکاره هستند. نوع اول آن فقط برای هوای گرم مورد استفاده قرار می گیرد. نوع دیگر آن دارای دو ویژگی سرمایشی و گرمایشی است که علاوه بر سرد کردن محیط در فصل تابستان می توان از بخاری آن در فصل زمستان نیز استفاده کرد.

توجه به انرژی مصرفی برای استفاده بهتر از کولر گازی

با توجه به اهمیت مصرف برق در کشور و انرژی موردنیاز برای کولر گازی، لازم است مواردی را برای استفاده بهتر از کولر گازی رعایت کرد. همانطور که می دانیم کولرهای آبی در مناطق پر رطوبت از کارآیی خوبی برخوردار نیستند و بنابراین در این مناطق از کولر گازی استفاده می شود. از عوامل کلیدی مؤثر بر مصرف انرژی الکتریکی کولرهای گازی می توان به محل نصب، شرایط نگهداری و مطابقت ظرفیت برودتی کولر گازی با مساحت، دما و رطوبت فضای مورد استفاده اشاره کرد. به طور کلی در شرایطی که استفاده از کولر آبی مناسب است، بهتر است از آن استفاده شود.

 


افزودن نظر

کولرگازی ال جی ۲۴۰۰۰ مدل AK-24SIT


کولر گازی ۲۴۰۰۰ ال جی مدل NT247SK3


کولرگازی اجنرال اینورتر مدل ASGS24LFCA 24000


کولر گازی پاناسونیک ۱۸۰۰۰ PANASONIC AIR CONDITIONER PKF