تمیز کردن ماشین لباسشویی

فروردین ۲۴, ۱۳۹۵

تمیز کردن ماشین لباسشویی

ماشــین های لباسشویی با توجه به رطوبتی که وجود دارد، الزاما تمیز نیستند و می توانند منبع رشد میکروب ها و باکتری ها باشند. لباس های شسته شده توسط ماشین لباسشویی نیز به طور کامل خشک نمی شوند، بنابراین می توانند شرایطی غیربهداشتی ایجاد کنند. بنابراین تمیز کردن ماشین لباسشویی برای اطمینان از تمیزی کامل لباس ها و همه موارد ذکر شده در بالا ضروری است. زمان بندی تمیز کردن ماشین لباسشویی به میزان استفاده شما و نوع لباس های شسته شده بستگی دارد.

تمیز کردن ماشین لباسشویی

مرحله اول تمیز کردن ماشین لباسشویی

جعبه مخصوص مواد شوینده مکانی است که باید تمیز شود، در واقع این قسمت بعد از مدتی جرم می گیرد. پیشنهاد می شود، در صورت امکان آن را خارج کرده و بوسیله یک مسواک و یک ماده ی شوینده آن را تمیز کنید.

مرحله دوم تمیز کردن ماشین لباسشویی

فیلتر ماشین لباسشویی یکی دیگر از فضاهای غیر بهداشتی ماشین لباسشویی است که باید تمیز شود. این قسمت را نیز می توان خارج کرده و با یک مسواک و یک شوینده خود فیلتر و محفظه قرار گیری آن را تمیز کرد.

مرحله سوم تمیز کردن ماشین لباسشویی

لاستیکی که به در ورودی ماشین لباسشویی وصل شده است همیشه مرطوب بوده می تواند منبع جذب میکروب و باکتری باشد بنابراین کافی است بعد از هر بار استفاده آن را با یک حوله خشک کرد. ضمن اینکه باید برای جلوگیری از بوی بد ماشین لباسشویی رطوبت باقی مانده در هر قسمت از دستگاه بخصوص آب کثیف بین لاستیک و در ورودی را خشک کرد.

مرحله چهارم تمیزکردن ماشین لباسشویی

محفظه اصلی فلزی ماشین لباسشویی نیز بدلیل وجود سوراخ های متعدد و رطوبت موجود، محل مناسبی برای رشد باکتری است. برای تمیز کردن این قسمت یک دور ماشین لباسشویی را با دمای ۶۰ درجه به صورت خالی روشن کنید. بعد از هر بار استفاده در ماشین لباسشویی را به مدت چند ساعت باز کنید تا خشک شود.

 


افزودن نظر

کولرگازی ال جی ۲۴۰۰۰ مدل AK-24SIT


کولر گازی ۲۴۰۰۰ ال جی مدل NT247SK3


کولرگازی اجنرال اینورتر مدل ASGS24LFCA 24000


کولر گازی پاناسونیک ۱۸۰۰۰ PANASONIC AIR CONDITIONER PKF