اردیبهشت ۳, ۱۳۹۵

توصیه هایی برای خرید کولرهای گازی

برای خرید کولرهای گازی باید به نوع کولر گازی توجه شود، انواع مختلفی را با توجه به محل سکونت خود می توان در فرآیند خرید کولر گازی در نظر گرفت. برای مثال کولر های گازی کمپرسور دار برای مناطق شرجی و مرطوب مناسب هستند.

خرید کولرهای گازی

گارانتی در خرید کولرهای گازی

چگونگی و مدت زمان ضمانت کولر گازی نیز باید مورد توجه خریدار قرار گرفته و هنگام خرید کولرهای گازی حتما از مراکز قابل اعتماد برای نصب استفاده کند تا بتواند از ضمانت و خدمات بعد از فروش آن استفاده کند.کالای خود را چگونه تحویل می گیرید؟ چگونگی دریافت کالا و نحوه بسته بندی آن می تواند بر روی رضایت مندی شما تأثیر بگذارد. آیا کالای شما پشتیبانی فنی می شود؟ خدمات بعد از فروش دستگاه چگونه است؟

توجه به محل نصب هنگام خرید کولرهای گازی

توجه به زیربنای مورد استفاده و مورد نظر برای خرید کولرگازی نیز از موارد قابل توجه می باشد. در بعضی موارد با توجه به فضای منزل یا محل کار خود لازم است از چند پنل استفاده کنید. در این موارد کولر های اسپلیت چند پنلی گزینه مناسبی است که هنگام خرید کولرهای گازی باید به آن توجه شود.

برق مصرفی در کولرهای گازی

میزان برق مصرفی کولر گازی با توجه به برچسب انرژی می تواند در نوع انتخاب شما مؤثر باشد. همانطور که گفته شد توجه به آمپر (A) برق مصرفی کولر گازی و مقایسه آن با توان و مشخصات کنتور برق ضروری است. بیشتر کولر های گازی دارای قابلیت کارکرد در دمای ۶۰ درجه سانتیگراد هستند. مصرف برق کم، ضمانت چندساله و گارانتی قطعات با کارت ضمانت از جمله مزیت های دیگر کولرهای گازی است. در بعضی از این کولر های گازی سیستم های تنظیم صدا تعبیه شده است و یا محافظ کمپرسور برای جلوگیری از خطرات ناشی از نوسانات برق نیز دیده می شود.

جلوگیری از فشار وارد شده بر کولر گازی

توجه داشته باشید که مکان نصب کولر گازی می تواند بر روی میزان فشار واردشده و کارآیی آن تأثیر بگذارد. در بعضی موارد برای جلوگیری از فشار زیاد بر کولر گازی و جریان برق آن می توان آن را مستقیما به فیوز وصل کرد. استفاده همزمان از چندین کولر گازی می تواند موجب قطع فیوز برق شود. بنابراین شاید بهتر باشد برای قسمت هایی از منزل یا محل کار از کولر آبی به جای گازی استفاده کرد.

سایر نکات موردتوجه در خرید کولرهای گازی

حتما از موقعیت مناسب کولر گازی و مکان مورد نظر برای نصب آن اطمینان حاصل کنید تا با مشکلات نصب مجدد و تعویض کولر گازی مواجه نشوید چراکه هزینه های اضافی زیادی را بر شما تحمیل خواهد کرد.

علاوه بر موارد ذکر شده محل قرارگیری ساختمان، میزان تابش آفتاب، جنس ساختمان و عایق بندی آن می تواند درنوع انتخاب کولرگازی تأثیر بگذارد.

کولرهای گازی علاوه بر ویژگی سرمایشی، رطوبت محیط را نیز کاهش می دهند که برای مناطق شرجی و پر رطوبت بسیار مناسب است.

توجه داشته باشید که نصب پوشش نامریی بر روی شیشه های آپارتمان می تواند از تشعشع گرمایی جلوگیری کرده و مصرف انرژی را کاهش دهد.

بعضی از کولرهای گازی با قابلیت سرمایشی و گرمایشی به طور همزمان عمل می کنند و می توانند در فصل سرما و گرما استفاده شوند.

 

 


افزودن نظر

کولرگازی ال جی ۲۴۰۰۰ مدل AK-24SIT


کولر گازی ۲۴۰۰۰ ال جی مدل NT247SK3


کولرگازی اجنرال اینورتر مدل ASGS24LFCA 24000


کولر گازی پاناسونیک ۱۸۰۰۰ PANASONIC AIR CONDITIONER PKF