شناخت ماشین ظرفشویی

اسفند ۲۸, ۱۳۹۴

شناخت ماشین ظرفشویی

شناخت ماشین ظرفشویی، بدون بررسی ویژگی های آن کار راحتی نیست، تحلیل فرآیند شستشو نیز برای استفاده بهینه و کارآمد و شناخت ماشین ظرفشویی لازم و ضروری است . در یک ماشین ظرفشویی، قفسه اصلی جزء قسمت های اصلی است که ظرف ها را ابتدا داخل آن قرار می دهند. بعد از تنظیمات اولیه و روشن کردن، دستگاه به صورت اتوماتیک ظرف ها را شسته و تمیز می کند.

شناخت ماشین ظرفشویی

تمامی مراحل بعدی مانند پر و خالی کردن آب، تنظیم فشار آب، استخراج آب کثیف، آبکشی و خشک کردن به صورت خودکار توسط دستگاه انجام می شود. در ادامه برای شناخت ماشین ظرفشویی به بعضی از نکات و قسمت های مختلف اشاره می شود.

اشاره به چند نکته برای شناخت ماشین ظرفشویی

برای شناخت ماشین ظرفشویی  بهتر است به دوره زمانی شستشو و برنامه های تنظیم فرآیند توجه کرد. بازه زمانی در بیشتر ماشین های ظرفشویی ۷۶ دقیقه است که باید مدنظر قرار گیرد، اما بعضی از همین دستگاه ها، سریعتر از این زمان شستشو انجام می شود. آب مصرفی در ماشین های ظرفشویی معمولا حدود ۱۳ لیتر می باشد.

با استفاده از برنامه اقتصادی و تنظیمات کنترلی دستگاه در بعضی از ماشین های ظرفشویی می‌توان به صورت مؤثری از امکانات آن استفاده کرد و آب، انرژی و زمان را به راحتی کنترل کرد.  مثلا می توان زمان آبگیری ماشین ظرفشویی را به نصف رساند.

آب سرد و گرم در ماشین ظرفشویی

معمولا از ویژگی شستشو با آب سرد برای شستن میوه و سبزی استفاده می کنند. اگرچه این ویژگی صرفا برای این کار تعبیه نشده اما روش مناسبی برای میوه و سبزیجات است و بر فرآیند شناخت ماشین ظرفشویی مؤثر است. از طرف دیگر شست‌وشو با آب بسیار داغ برای استریلیزه‌کردن ظرف های شما به کار می رود.

بررسی تمامی وسایل جانبی برای شناخت ماشین ظرفشویی

برای شناخت ماشین ظرفشویی و انتخاب مناسب از میان این همه تنوع و برندهای مختلف در بازار باید تمامی قسمت های این دستگاه را در نظر گرفت. کنترلگرهای حسی و لمسی، فیلترینگ، بازوهای آبپاش، سنسورهای تنظیم میزان کثیفی آب، قفسه های قابل تنظیم و متحرک و… که باید مورد توجه قرار گیرد.

توجه به کارت ضمانت این دستگاه نکته قابل توجهی در شناخت ماشین ظرفشویی است. گارانتی یکساله قطعات و تعمیرات ماشین های ظرفشویی و گارانتی دو ساله و یا سه یا پنج ساله در بعضی از برندها جزء ضروریات این دستگاه می باشد.

 

 


افزودن نظر

کولرگازی ال جی ۲۴۰۰۰ مدل AK-24SIT


کولر گازی ۲۴۰۰۰ ال جی مدل NT247SK3


کولرگازی اجنرال اینورتر مدل ASGS24LFCA 24000


کولر گازی پاناسونیک ۱۸۰۰۰ PANASONIC AIR CONDITIONER PKF