کولر گازی پنجره ای

اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۶

کولر گازی پنجره ای و ۷ ویژگی مهم آن

در هنگام خرید کولر گازی پنجره ای ، خوب است که امکانات اضافی و فواید آن ها را مدنظر داشته باشید. این امکانات اضافی با هدف تسهیل عملکرد دستگاه تعبیه شده اند و در برخی موارد، می توانند باعث افزایش بازده کلی آن ها شوند.

 1. ترموستات
 2. کنترل از راه دور
 3. تنظیم سرعت فن
 4. تایمر قابل برنامه ریزی
 5. تنظیم جهت پرتاب باد
 6. نوع فیلتر
 7. رده انرژی

 

 1. ترموستات کولر گازی پنجره ای

ترموستاتِ رویِ دستگاه امکان کنترل میزان سرمایش خروجی را به شما می دهد. مدل های جدیدتر دارای یک ترموستات دیجیتال هستند که هم دمای انتخابی و هم دمای فعلی را نمایش می دهد. ترموستات های دیجیتال بهتر و دقیق تر بوده و دمای ثابت تری را در اتاق برقرار می سازند. این ترموستات ها دارای قابلیت خاموشی خودکار هستند که به طور خودکار کولر را روشن و خاموش می کنند تا دمای مطلوب در اتاق حفظ شود. مدل های قدیمی دارای یک ترموستات مکانیکی هستند که می توان با چرخاندن درجه، دما را تنظیم کرد.

 1. تنظیم سرعت فن

تنظیم سرعت فن دستگاه بر سرعت خنک شدن فضا تاثیر می گذارد. نوعاً می توان سرعت فن را در دو حالت (کند و تند) یا سه حالت (کند، متوسط، تند) تنظیم کرد. تنظیم فن بر میزان صدای کولر تاثیر می گذارد. اگر کولر در اتاق خواب نصب شده باشد، این قابلیت خیلی خوب است زیرا می توانید در هنگام شب فن را در حاکت کندتر و کم صداتر قرار دهید.

 1. کنترل از راه دور

کنترل از راه دور به شما امکان می دهد بدون نیاز به استفاده از دکمه های نصب شده روی بدنه کولر، آن را به کار بیندازید. کنترل های استاندارد امکان تنظیم دما و سرعت فن را فراهم می آورند در حالی که برخی کنترل ها نیز دارای نمایشگر دما هستند. به علاوه، برخی کولرها در قسمت جانبی خود دارای نگهدارندۀ آهنربایی هستند که می توان کنترل را در آنجا قرار داد.

 1. تایمر قابل برنامه ریزی

تایمر به شما امکان می دهد زمان شروع و توقف را مشخص کنید. این کار به مدیریت مصرف انرژی کمک می کند. تایمرها را می توان در فواصل زمانی یک ساعته تنظیم کرد و معمولاً قابلیت تنظیم زمان تا ۱۲ یا ۲۴ ساعت نیز وجود دارد. وقتی کولر خاموش است، می توان با تنظیم تایمر زمان روشن شدن خودکار کولر را تعیین کرد. وقتی کولر روشن است، می توان با تایمر زمان خاموش شدن آن را تنظیم کرد.

 1. کنترل جهت پرتاب باد   

شبکه های قابل تنظیم امکان تنظیم جهت باد کولر را فراهم می آورند. اگر قرار است کولر در اتاق نشیمن نصب شود، تنظیم جهت باد باعث می شود که باد کولر مستقیماً به سمت افرادی که در اتاق نشسته اند دمیده نشود. اگر از پنکه سقفی یا رومیزی نیز استفاده می کنید، تنظیم جهت باد کولر به بهینه شدن جریان هوا در اتاق کمک می کند.

 1. نوع فیلتر

استاندارد – متدوال ترین نوع فیلتر یک فیلتر پایه است که باید به صورت دوره ای آن را تعویض کرد تا جریان هوا و تصویه هوا به خوبی انجام شود.

قابل شستشو – این فیلترها را می توان در سینک آشپزخانه یا در حمام شست و نیازی به خرید یک فیلتر جدید نیست. این فیلترها خیلی مقاوم هستند و می توان آن ها را بارها شست و استفاده کرد.

 1. رده انرژی

بازده کولرهایی که دارای رده انرژی هستند تا ۱۵% بیشتر از کولرهای معمولی است. بسته به اینکه چه میزان از کولرتان استفاده می کنید، بازده انرژی نیز می تواند یکی از موارد مهم باشد.

 

 

نتیجه گیری :

در خرید کولر گازی پنجره ای این ۷ ویژگی مهم را مد نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید برای اطلاعات بیشتر  و مشاوره در زمینه خرید کولر گازی می توانید با ما در تماس باشید.

 

منبع : https://learn.compactappliance.com/

 

 


افزودن نظر

کولرگازی ال جی ۲۴۰۰۰ مدل AK-24SIT


کولر گازی ۲۴۰۰۰ ال جی مدل NT247SK3


کولرگازی اجنرال اینورتر مدل ASGS24LFCA 24000


کولر گازی پاناسونیک ۱۸۰۰۰ PANASONIC AIR CONDITIONER PKF